Setkání odborníků a pacientů EUPATI

EUPATI

26. února 2024

Setkání odborníků a pacientů EUPATI

V Praze se ve dnech 20. a 21. února 2024 konalo druhé kolo vzdělávacího programu European Patients‘ Academy on Therapeutic Innovation EUPATI, které bylo zaměřeno na inovace v terapeutických přístupech. Tato akce byla organizována v prostorách Asociace inovativního farmaceutického průmyslu (AIFP), a byla určena zástupcům pacientských organizací. Cílem vzdělávání bylo poskytnout účastníkům hlubší pochopení celého životního cyklu vývoje léčiv, od objevu až po klinické hodnocení a regulační procesy.

CZECRIN se na této akci podílel jako jeden z organizátorů, mezi přednášejícími vynikala doktorka Lenka Součková, která byla také jednou z odborných garantek programu. Program prvního dne zahrnoval témata jako objev léků, plánování vývoje, neklinické testování a farmaceutický vývoj, zatímco druhý den se zaměřil na klinické hodnocení, regulační záležitosti a bezpečnost léčivých přípravků.

Petra Adámková, předsedkyně výboru, zdůraznila význam programu pro pacientské organizace, který umožňuje lépe chápat potřeby v procesu vývoje léčiv jak na národní, tak i evropské úrovni.

Akce se těšila podpoře významných organizací, jako jsou Hlas pacientů, ONKO Unie, SÚKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv), a spolupráci s předními farmaceutickými společnostmi a odborníky v oblasti zdravotnictví.

🌎 Díky projektu EUPATI mají účastníci jedinečnou příležitost ke vzdělávání a vzájemné výměně zkušeností, které mohou mít pozitivní dopad
na zlepšení životů pacientů po celé Evropě.