Mezinárodní workshop orientovaný na přípravu žádosti o financování z HE programu

ON-SITE TRAINING

2. února 2024

Mezinárodní workshop orientovaný na přípravu žádosti o financování z HE programu pro projekty s mezinárodním klinickým hodnocením se konal na Masarykově Univerzitě

Ve dnech 25. ledna 2024 se v prostorách Simulačního centra Lékařské fakulty Masarykovy univerzity uskutečnila významná mezinárodní akce. Workshop s názvem „Everything you need to know about submitting a European Multinational Clinical Study Proposal / Vše, co potřebujete vědět o přípravě žádosti pro financování evropské mezinárodní klinické studie“ přitáhl pozornost odborníků z celé Evropy. Akci společně organizovaly infrastruktury CZECRIN a SLOVACRIN.

Tento workshop byl zaměřen na poskytování podrobných informací o procesu přípravy žádostí o evropské granty pro provádění mezinárodních klinických studií. Zástupci členských a pozorovatelských zemí ECRIN (European Clinical Research Infrastructure Network) získali příležitost prohloubit své znalosti o regulačních požadavcích, etických aspektech, přípravě rozpočtu projektu a důležitosti dodržování správné klinické praxe.

Mezi přednášejícími byli Tomáš Chládek z grantové kanceláře lékařské fakulty Masarykovy univerzity, Marcela Hortová Kohoutková a Jan Frič z ICRC, kteří sdíleli své zkušenosti s přípravami jejich projektu BEATsep, který získal financování z evropského horizonového programu a Amélie Michon z Francie, která představila mezinárodní projekty Fairpark a Leopard. Tito zkušení odborníci sdíleli své cenné znalosti a praktické rady, které přispěly k úspěchu školení.

„S velkým očekáváním jsme přivítali účastníky z různých koutů Evropy a byli jsme nadšeni, že můžeme sdílet naše zkušenosti a expertizu,“ uvedla organizátorka školení Kateřina Nebeská. „CZECRIN je zavázán podporovat rozvoj mezinárodního klinického výzkumu v Evropě a věříme, že toto školení přispělo k dosažení tohoto cíle.“

Akce byla hodnocena jako úspěšná a poskytla účastníkům neocenitelné informace a dovednosti v oblasti mezinárodního klinického výzkumu v Evropě.