Ředitelka CZECRIN opět hostem Kulatých stolů Zdravotnického deníku

Onkologie

28. června 2022

Záhlaví

Ředitelka CZECRIN opět hostem Kulatých stolů Zdravotnického deníku

Téma onkologických onemocnění se dere stále více a více do popředí. Nebýt pandemie nemoci COVID-19, byla by mezi odbornou veřejností onkologická onemocnění tématem číslo 1. Nyní konečně dostává svůj prostor. V korelaci s Evropským plánem boje proti rakovině vznikl v České republice Národní onkologický program, který schválila vláda 22. června letošního roku.

Co tento dokument přináší, proč je důležitý a jak si celkově stojí Česká republika oproti ostatním zemím Evropy v oblasti onkologie? Jaký vliv má na tuto problematiku digitalizace? Jakou roli hrají multidisciplinární týmy? A jak je to s úhradovými modely pojišťoven? Odpovědi nejen na tyto otázky najdete v sérii těchto článků:

  1. I přes úspěchy české onkologie není cesta pacienta systémem vždy přímá. Národní onkologický program a peníze z plánu obnovy by to mohly změnit
  2. Digitalizace a multidisciplinární týmy. To je podle onkologů cesta, jak dostat pacienta co nejrychleji ke správné diagnóze a péči
  3. Na nejmodernější terapie současné platební modely nestačí. Ty nové se neobejdou bez dat z klinické praxe, ale kde je vzít?