Docentka Demlová představila klinické studie v inovativní léčbě na konferenci ONKO PACIENT 2023

Konference

9. října 2023

Docentka Demlová představila klinické studie v inovativní léčbě na konferenci ONKO PACIENT 2023

V pátek 5. října se na Staroměstské radnici v Praze konala pacientská konference ONKO PACIENT 2023 zaměřená na nejnovější poznatky v oblasti výzkumu, prevence a diagnostiky a léčby rakoviny.

Mezi renomovanými přednášejícími z oblasti onkologie nechyběla také docentka Regina Demlová z výzkumné infrastruktury CZECRIN. Její přednáška KLINICKÉ STUDIE JAKO JEDNA Z MOŽNOSTÍ PŘÍSTUPU PACIENTŮ K INOVATIVNÍ LÉČBĚ představila posluchačům možnosti, kdy je vhodné zvažovat léčbu v rámci klinické studie, kde se zájemci mohou dozvědět více informací a v jakém případě je možné zařazení do klinické studie v zahraničí.

 

Konferenci ONKO PACIENT 2023 pořádá Nadace pro výzkum rakoviny, která se zavázala přispívat k lepší informovanosti pacientů a jejich rodinných příslušníků, jimž do života vstoupila rakovina. Fórum, na němž se dotčení touto nemocí mají možnost setkat s odborníky na výzkum a léčbu onkologických onemocnění, vytváří prostor nejen pro edukaci pacientů, ale i pro diskuzi různých skupin, které pomáhají pacientům v rámci své profese či ve volném čase, nebo pracují ve veřejném zdravotnictví.