Mezinárodní den klinických studií se letos bude slavit v řecké Soluni / #ICTD 2024

ICTD 2024

12. ledna 2024

Zapište si do kalendářů a připojte se k nám 23. května 2024, kdy oslavíme Mezinárodní den klinických studií

Zapište si do kalendářů a připojte se k nám 23. května 2024, kdy oslavíme Mezinárodní den klinických studií.

Tato celosvětová akce, kterou v roce 2005 zahájila síť ECRIN, sdružuje pacienty, politiky, zdravotnické orgány, klinické výzkumníky, zdravotnické pracovníky a občany z Evropy i mimo ni s cílem diskutovat o otázkách souvisejících s nadnárodními klinickými hodnoceními.

Letošní ICTD se uskuteční 23. 5. 2024 v Soluni v čase od 9:00 do 17:30.
Je možné se účastnit prezenčně i online.
Akce je bezplatná.

Podrobnosti o registraci budou brzy k dispozici.

 

Hlavní téma setkání: Klinický výzkum zaměřený na data
Vzhledem k tomu, že datová revoluce hraje stále větší roli ve všech aspektech klinického výzkumu, bude letošní setkání zaměřeno na některé dopady, přínosy a výzvy spojené s nárůstem dat a technologií. Různé zúčastněné strany se podělí o své zkušenosti, například z oblasti integrace nových technických prostředků, elektronického zdravotnictví, datové vědy, legislativy na ochranu dat a spolupráce akademické obce a průmyslu.

 

Historie vzniku Mezinárodního dne klinického hodnocení neboli ICTD
ICTD připomíná zahájení přelomové klinické studie, kterou vedl James Lind na námořnících trpících kurdějemi, 20. května 1747. S vědomím jeho zakladatelské role při formování současného klinického výzkumu si ECRIN připomíná tento milník a každý rok kolem tohoto významného data otevírá k diskusi nová témata v klinickém výzkumu.

 

Pořadatel
Tuto akci pořádá ECRIN (European Clinical Research Infrastructure Network) a ve spolupráci s řeckým národním partner GRECRIN.