CZECRIN Výroční vědecká konference úspěšně za námi

Události

17. 6. 2021

CZECRIN Výroční vědecká konference úspěšně za námi

Minulý týden proběhla CZECRIN Výroční vědecká konference 2021. Z původně plánované krátké dopolední konference se nakonec vyklubala celodenní událost nabitá hromadou zajímavých témat se zajímavými hosty. Ačkoliv jsme se nemohli setkat osobně, našli jsme si na všem kus pozitivního a jsme rádi, že i Ti, kteří by se jinak nemohli zúčastnit, si takto mohli poslechnout, byť jen část konference. Program nabízel různorodá témata ve spojitosti s klinickými studiemi a každý si tak našel to svoje.

Konferenci zahájil blok na téma Oborově orientované sítě pro klinické studie a byly představeny 4 již existující sítě. Blok na téma regulační věda a jištění kvality nabídl mnoho praktických informací a rad pro bezproblémový průběh studie ve všech směrech. Nechybělo představení spolupráce s CZECRIN a ECRIN a představení několika zajímavých studií u nás i na dalších pracovištích.

Na událost se zaregistrovalo 75 hostů a díky online podobě konference se mohli připojovat dle potřeby na témata, která je opravdu zajímala. V nejsilnějších momentech tak bylo ke konferenci připojeno současně 59 lidí. Konference běžela současně také na platformě YouTube, kterou celkově v různých časech sledovalo 37 diváků.  S technickým provedením nám pomohli kolegové ze SUKB MUNI, za což jim patří velké díky!

V závěru konference proběhlo vyhlášení soutěžního kvízu, ve kterém si soutěžící prověřili své znalosti o infrastruktuře CZECRIN, o klinických studiích i smysl pro humor. Vylosováni byli 3 výherci, ke kterým nyní poputují 3 lahodné balíčky od značky Chuť Moravy!

Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným, jak ze stran přednášejících, tak posluchačů a vyjádřili jim vděčnost za zájem a podporu události, jako je tato, díky které můžeme dále šířit povědomí o klinických studiích a nových poznatcích z klinického výzkumů.