Cestu studijního koordinátora si prošli studenti CZECRIN Academy & Akadamie ICRC na víkendovém semináři 10.-12. listopadu

víkendový seminář

16. listopadu 2023

PŘÍBĚH LÉČIV – cesta studijního koordinátora

Premiéra? Tak trochu ANO… 🎓CZECRIN Academy & 🎓Akadamie ICRC FNUSA  poprvé spojily síly a uspořádaly seminář pro SŠ/VŠ studenty s názvem 💊Příběh léčiv – cesta studijního koordinátora. Podle pozitivních reakcí téměř 40 účastníků semináře a všech přednášejících měla úspěch.

Cílem semináře bylo přiblížit studentům nejen složitou cestu výzkumu a vývoje léčiv, ale zejména jim ukázat, co vše obnáší role studijního koordinátora. Během workshopu si vyzkoušeli zadávání dat ze zdrojové dokumentace do databáze zadavatele klinické studie.

Úniková hra a budoucí režiséři
Další téma, které měli studenti možnost poznat zážitkovou formou, jsou klinické studie a životní cyklus léčivého přípravku. Lenka Součková pro ně připravila únikovou hru, díky které si upevnili základní principy a terminologii ve vývoji léčiv. Během oddechových chvilek společně natočili videa prezentující jejich pohled na klinické studie. Vyzkoušeli si tak zveřejnění výsledků kreativním způsobem a současně se pobavili. Zdá se, že z některých budou kromě vědců a výzkumníků, také skvělí režiséři a herci 😊.

„Nabídka semináře oslovila jak středoškoláky, tak vysokoškoláky s různým zaměřením od mediků, přes budoucí farmaceuty a přírodovědce. Studenti během workshopů tvořili heterogenní týmy a mohli se vzájemně učit a vnímat různé úhly pohledu díky svému primárnímu zaměření studia“, oceňuje průběh akce Lenka Součková.

Jak na přijímací pohovor
Příprava na práci, ať už ve vědě nebo jiné profesi, se neobejde bez úspěšného zdolání přijímacího pohovoru, kterému předchází profesionálně zpracovaný životopis a motivační dopis. Dominika Mochová a Markéta Homolková studenty odzbrojily svojí přednáškou a tipy, jak si tyto dokumenty dokonale vyladit a následně uspět na pohovoru.

„Věříme, že tyto semináře umožní propojení studentů s jejich mentory a umožní jim stáže na vysněných pracovištích s přímým zapojením do klinického výzkumu,“ dodává Lenka Součková.