6. celostátní setkání studijních sester a koordinátorů klinických hodnocení 2023

LF MU

7. září 2023

Záhlaví

6. celostátní setkání studijních sester a koordinátorů klinických hodnocení 2023

Masarykův onkologický ústav, ve spolupráci s Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity, výzkumnou infrastrukturou CZECRIN a nadačním fondem PharmAround Vás zvou na 6. celostátní setkání studijních sester a koordinátorů klinických hodnocení. Setkání se uskuteční 7. 9. 2023 na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Akce je určena především pro studijní sestry a koordinátory z různých typů zdravotnicích zařízení v rámci celé ČR.

Tematické bloky letošního roku (program bude upřesněn):

BLOK I: Klinické studie pro moderní dobu

Jak digitální technologie mění klinické studie? Co je to elektronická zdrojová dokumentace a jak probíhá její implementace v praxi zdravotnického zařízení? Jaké možnosti přináší zapojení Home Care? Novinky ve vzdělávání koordinátorů

BLOK II: Profese koordinátora 3x jinak

Nahlédneme do zákulisí práce studijních koordinátorů a studijních sester v netradičních oborech. Jaká každodenní specifika přinášejí klinické studie v intenzivní medicíně nebo pediatrii? Jak fungují koordinátoři na volné noze?

BLOK III: Role studijního koordinátora z pohledu managementu zdravotnického zařízení (ve spolupráci s CZECRIN, AIFP a ACRO-CZ)

Odpolední blok za účasti pozvaných hostů z vedení zdravotnických zařízení. Bude představena profese studijního koordinátora z hlediska jeho kvalifikace a možné náplně práce. Jaké výhody jeho zapojení přináší studii a nemocnici? Koordinátor včera a dnes – pohled zadavatele. V panelové diskusi se zástupci vedení nemocnic budeme diskutovat možnosti zlepšení postavení studijních koordinátorů.


Registrace již běží a je otevřena do 25. 6. 2023, nebo do naplnění kapacity.
Zaregistrovat se můžete zde.

Pro více informací navštivte webové stránky PharmAround.